Trenażery rowerowe

Każdy kolarz wie, że podczas sezonu zdarzają się dni o brzydkiej pogodzie, kiedy to jazda w deszczu czy podczas opadów śniegu nie służy pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wtedy z pomocą przychodzą trenażery, czyli specjalne urządzenia, które pozwalają na jazdę pod dachem. W przeciwieństwie do rowerów stacjonarnych, w przypadku trenażerów mamy możliwość używania własnego roweru, biorąc pod uwagę wszelkie jego zalety oraz dopasowanie do naszej sylwetki.

Bębenek Elite do kaset Campagnolo Bębenek Elite do kaset Campagnolo
Producent: Elite
Cena: 175,00 zł
szt.
zobacz więcej
Czujnik Elite Misuro B+ Czujnik Elite Misuro B+
Producent: Elite
Cena: 235,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mata treningowa Elite Mata treningowa Elite
Producent: Elite
Cena: 280,00 zł 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Mata treningowa Tacx składana Mata treningowa Tacx składana
Producent: Tacx
Cena: 255,00 zł
szt.
zobacz więcej
Opona do trenażera Tacx 27.5" Opona do trenażera Tacx 27.5"
Producent: Tacx
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Opona do trenażera Tacx 29x1.25 Opona do trenażera Tacx 29x1.25
Producent: Tacx
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Opona do trenażera Tacx 700x23 Opona do trenażera Tacx 700x23
Producent: Tacx
Cena: 139,00 zł
szt.
zobacz więcej
Osłona potowa na ramę Tacx T2930 Osłona potowa na ramę Tacx T2930
Producent: Tacx
Cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
Osłona potowa na ramę Tacx T2931 Osłona potowa na ramę Tacx T2931
Producent: Tacx
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
Osłona ramy Elite Protec Plus Osłona ramy Elite Protec Plus
Producent: Elite
Cena: 97,00 zł
szt.
zobacz więcej

Trenażery rowerowe oraz ich rodzaje

Wyróżniamy trzy rodzaje trenażerów. Rowerowe trenażery rolkowe, cechują się stabilną konstrukcją, ale wymagają od rowerzysty utrzymywania równowagi dokładnie tak, jak na prawdziwej trasie. Drugim rodzajem są trenażery magnetyczne, czyli posiadające możliwość regulacji oporu. Rower jest stabilnie przymocowany, więc użytkowanie tego trenażera nie wymaga od nas zachowania równowagi. W przypadku intensywnego użytkowania, potrzebna będzie jednak specjalna opona, która lepiej się sprawdzi w kontakcie z rolką trenażera. Ostatnim rodzajem jest trenażer rowerowy hydrauliczny, zwany też elektronicznym. W jego wypadku trzeba liczyć się ze zdjęciem tylnego koła i zamocowaniu ramy w trenażerze, ale w zamian otrzymujemy bardzo dokładne urządzenie, lepiej odwzorowujące realne obciążenie, występujące podczas jazdy. Dodatkowo za pomocą wyższych modeli możemy pokonywać tysiące tras, wraz z innymi użytkownikami przez internet.

Trenażery kolarskie

Najczęściej trenażery kolarskie używane są przez kolarzy i to dla nich głównie skierowane jest to urządzenie treningowe. Bardzo długie przebiegi, dziesiątki przejeżdżanych co miesiąc godzin czy tysiące zmian biegów powodują, że przed każdym wyjściem na rower profesjonalny kolarz musi przygotować swoje ciało do późniejszego wysiłku. Wysiłku, który bardzo często jest ogromny, a brak rozgrzewki może skutkować nieprzyjemnymi kontuzjami.

Fakt jest taki, że dobry trenażer rowerowy cechuje się jakością oraz wytrzymałością na zużycie. Wiele modeli renomowanych producentów jest przygotowanych na dziesiątki godzin długiej, męczącej jazdy. W osiągnięciu wysokiej odporności pomagają najlepszej jakości materiały i rozwiązania techniczne. Liczy się także gwarancja producenta, która zazwyczaj wynosi przynajmniej 24 miesiące, liczone od dnia zakupu.

Po co mi właściwie trenażer rowerowy?

Problemem przy jeździe na rowerze jest często pogoda, która potrafi skutecznie zniechęcić do jazdy w plenerze. Tu z pomocą przychodzi dobrej jakości trenażer. Służy on także do rozgrzewki przed jazdą właściwą, np. przed zawodami lub wyruszeniem w długą, bardzo męczącą trasę. Wielu rowerzystów pokochało trenażer również za mobilność. Można go bowiem wziąć ze sobą w każdy zakątek świata. Zapraszamy do zakupu najlepszych jakościowo trenażerów. Wyselekcjonowany towar w naszym sklepie z pewnością zaspokoi wszystkich, więc polecamy przejrzeć asortyment w celu dokonania zakupów. Gwarantujemy satysfakcję!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl