Technologie Lazer

Lazer

 

Technologie zastosowane w kaskach Lazer


ARS - Advanced Rollsys System

Zmodernizowana i ulepszona wersja znanego systemu dopasowania kasku Rollsys. Zapewnia jeszcze sprawniejsze funkcjonowanie i większą możliwość dopasowania.
ARS jest całkowicie zintegrowany z kaskiem. Obsługiwany jest pokrętłem znajdującym się na szczycie kasku, a nie w jego tylnej części. System całkowicie obejmuje głowę i umożliwia precyzyjne dopasowanie wielkości kasku do obwodu głowy. Kształt ARS zapewnia, iż kask pewnie i dobrze trzyma się na głowie, ale równocześnie pozostaje wystarczająco dużo miejsca na długie włosy. Mocowanie nie powoduje punktowego ucisku i gwarantuje wygodę. Jest łatwe w obsłudze - kask można wyregulować jedną ręką nawet podczas jazdy.

Lazer ARS - Advanced Rollsys System

Adjustable head basket - Regulowana wysokość kosza kasku

Dzięki regulacji wysokości kosza kasku można jeszcze lepiej dostosować kask do indywidualnych potrzeb. Regulacja polega na przesunięciu tylnej części systemu dopasowania w górę lub w dół, wedle potrzeb użytkownika.

Lazer - Adjustable head basket


Turnfit System (TS+) - system dopasowania kasku Turnfit+

System TS+ to połączenie dwóch sposobów dopasowania - Rollsys i ATS. Pokrętło w tylnej części kasku dopasowuje koszyk obejmujący dużą część tyłu głowy. Obrót pokrętłem sprawia, że koszy tworzy ścisłe ale jednocześnie wygodne mocowanie utrzymując kask we właściwej pozycji. System TS+ może zostać wyposażony w lampkę diodową montowaną na pokrętle.

TS+

 

Aeroshell - nakładka poprawiająca osiągi

Aeroshell to osłona wykonana z tworzywa sztucznego, zaprojektowana tak, aby pasować do wybranych modeli kasków (Z1, Genesis, O2, Blade).
Zapewnia znaczną poprawę aerodynamiki, poprzez zamknięcie otworów wentylacyjnych w kasku, co przekłada się na szybszą jazdę.
Ponad to osłona chroni kolarza przed deszczem, chłodem czy zimnym powietrzem, pozwalając jednak na pewną cyrkulację powietrza.
Osłona Aeroshell jest unikalna, gdyż bardzo łatwo ją zdjąć z kasku, gdy warunki pogodowe polepszą się i dodatkowa ochrona nie jest już potrzebna.

Lazer - Aeroshell

CappuccionoLock

Rewolucyjny system zabezpieczenia roweru i kasku przygotowany przez firmę Lazer.
Nie musisz już wozić ciężkich zapięć, aby po udanym treningu usiąść z przyjaciółmi na kawę lub piwo, a jednocześnie nie martwić się co stanie się z rowerem. Wystarczy zastosować zamek CappuccinoLock, który przy użyciu samych pasków od kasku zabezpieczy Twój rower. Wystarczy wsunąć w zamek CappuccinoLock końcówki sprzączek paska i ustawić kod zabezpieczający.

Obróć, zarygluj, zostaw!

Lazer - CappuccinoLock

 


Fluo Color - bądź widoczny w każdych warunkach

Firma Lazer stawia na bezpieczeństwo użytkowników, dlatego też do gamy swoich kasków dodano modele w jaskrawych, dobrze widocznych na drodze, kolorach. Nawet jeśli jazda przeciągnie się do zmierzchu lub zapomnisz lampek, będziesz dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu.

Lazer - Fluo Color


Magneto - integracja okularów

Rewolucyjny interfejs łączący kask z okularami, który zapewnia wygodę i idealnie dopasowanie. System ten eliminuje tradycyjne zauszniki, które mogą powodować dyskomfort i zastępuje systemem mocowania magnetycznego. Pasek kasku został wyposażony w dwa zaciski z niewielkim elementem z metalu powleczonego gumą, dzięki któremu możliwe jest mocowanie za pomocą magnesów umieszczonych w dwóch klapkach stanowiący połączenie z soczewkami okularów. Dzięki temu systemowi boczna powierzchnia głowy pozostaje niezasłonięta, umożliwiając utrzymanie wentylacji i eliminację ucisku.
Dla podniesienia komfortu stworzono również uchwyty MagDocs umożliwiające przechowywanie okularów Magneto na kasku w czasie, gdy nie są one używane.

Lazer - Magneto

MIPS - Multi-direction Impact Protection System

MIPS to system ochrony przed uderzeniami z wielu kierunków. Jest to dodatkowa warstwa o niskim współczynniku tarcia, znajdująca się między skorupą a wyściółką kasku, która zmniejsza siły obrotowe w przypadku uderzenia. W trakcie wypadku warstwa ta pomoże zaabsorbować część energii uderzenia, która może uszkodzić mózg. System ten został opracowany przy współpracy z jednym z największych uniwersytetów w Szwecji i przetestowany na modelach komputerowych.


Lazer - MIPS

RBS - Rigidity Brace System

RBS to system wzmocnienia sztywności kasku służący zwiększeniu odporności na wielokrotne uderzenia. W przypadku uderzenia system utrzyma w całości popękane części z polistyrenu ekspandowanego (EPS), a tym samym zachowuje jeszcze pewnie stopień ochrony. System ten nie gwarantuje skuteczności kasku po wypadku, zatem zawsze po jakiejkolwiek kraksie zaleca się wymianę kasku.

Lazer - RBS

 

 

Technologie zastosowane w okularach Lazer

 

Lazer Flex Frame Technology / Ultragrip

Oprawki zostały wykonane z Girlamid TR-90 Nylon - niezwykle elastycznego i wytrzymałego materiału. Zauszniki i noski wykonano ze specjalnej gumy, która nie traci swoich właściwości nawet gdy jest mokra od deszczu czy potu. Dzięki połączeniu tych elementów okulary są niezwykle trwałe, łatwe w dopasowaniu do kształtu twarzy i niezależnie od warunków utrzymują się na swoim miejscu.

Lazer Flex Frame Technology             Ultragrip

 

Melanin Photochromic Lens Technology

Standardowe soczewki fotochromatyczne zostały unowocześnione poprzez dodanie syntetycznej melaniny. Melanina znajduje się w skórze, oczach i włosach i stanowi naturalną ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Dzięki zastosowaniu jej syntetycznej wersji, soczewki w okularach Lazer zatrzymują 100% promieni UVA, UVB i UV400, a jednocześnie nie tracą swoich właściwości fotochromatycznych i automatycznie zmieniają kolor dostosowując się do natężenia światła.

Melanin Photochromic Lens Technology

 

Panorama Lens Technology

W okularach zastosowano odpowiednio zaprojektowane soczewki firmy Carl Zeiss Vision, dzięki czemu pole widzenia bez zniekształceń zostało zwiększone o 20% w porównaniu do standardowych soczewek używanych w większości sportowych okularów. Technologia ta gwarantuje doskonałe widzenie peryferyjne.

Panorama Lens Technology

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl