Technologie Giro

Technologie stosowane w kaskach Giro

 

MIPS - system ochrony mózgu

Multi-directional Impact Protection System, czyli Wielokierunkowy system ochrony podczas uderzenia.

System został zaprojektowany i opatentowany przez szwedzkiego neurochirurga i jest wykorzystywany przez wielu producentów kasków oraz hełmów.

System MIPS ma za zadanie zmniejszać ryzyko uszkodzenia mózgu podczas dynamicznych uderzeń, w których występuje siła rotacyjna.

MIPS działa w zbliżony sposób do ludzkiej głowy. Pomiędzy mózgiem i czaszką jest specjalna membrana, która pozwala mózgowi na lekki poślizg podczas uderzenia. Dzięki czemu ogranicza siły uderzenia, mogące uszkodzić mózg.

W przypadku kasku wyposażonego w technologię MIPS mamy specjalny wewnętrzny stelaż, który w niewielkim stopniu pozwala zewnętrznej skorupie kasku przemieścić się podczas uderzenia. Dzięki temu siła uderzenia jest rozproszona i znacznie w mniejszym stopniu oddziałuje na nasz mózg.

Wewnętrzny stelaż jest przymocowany na stałe do skorupy za pomocą elastomerowych zaczepów. Zaczepy mają odpowiednią elastyczność, dzięki czemu nie ma ryzyka przesuwania się kasku podczas jazdy, oczywiście o ile został on odpowiednio dopasowany do rozmiaru głowy.

System dopasowania Roc Loc 5

Branżowy standard komfortu, stabilności, zdolności regulacji oraz oszczędności wagi. Oprócz zapewnienia lepszego dopasowania i większego komfortu noszenia kasku, system Roc Loc 5 pozwala łatwo dostroić napięcie dopasowania i nachylenia kasku jedną ręką w ciągu kilku sekund.

 

 

System dopasowania Acu Dial

Oryginalny system Acu Dial łączy w sobie łatwość regulacji napięcia dopasowania jedną ręką z pełną 360° obejmą, co zapewnia szybkie, stabilne dopasowanie w linii kasków Universal Fit (rozmiar uniwersalny).

 

 

System dopasowania Au Dial 2

System Acu Dial 2 łączy wygodę regulacji napięcia dopasowania za pomocą jednej ręki z funkcją pionowej regulacji położenia. Pasek mocowania posiada wiele punktów zaczepienia, co pozwala na szerszy i bardziej dokładny zakres regulacji paska w celu zapewnienia maksymalnego komfortu.

 

 

Wyściółka X-Static

Wyściółka X-Static zawiera włókna pokryte warstwą czystego srebra, które jest na stałe połączone z powierzchnią włókien tekstylnych. Srebro wykazuje 100% naturalne antybakteryjne działanie, które pomaga zmniejszyć wydzielanie zapachu i reguluje ciepłotę, dzięki czemu kask pozostaje świeży i wygodny.

 

 

Konstrukcja In-Mold

Konstrukcja In-Mold to połączenie lekkiej, ale za razem trwałej zewnętrznej powłoki z pianką EPS absorbującą siłę uderzenia, co zwiększa wytrzymałość obu części kasku. Proces fuzji wzmacnia obszar wokół otworów wentylacyjnych i żeber, tworząc jednocześnie szkielet zewnętrzny, dzięki któremu kaski mogą być lżejsze, bardziej wytrzymałe i lepiej wentylowane niż kaski, w których powłoki są mocowane do wyściółki.

 

 

Osłona przeciwsłoneczna P.O.V.

Osłony przeciwsłoneczne są przymocowane za pomocą opatentowanego wbudowanego mechanizmu łączącego, który umożliwia 15-stopniową regulację w osi pionowej podczas jazdy i bez użycia narzędzi, jednocześnie zapobiegając drganiom lub poluzowaniu się osłony przeciwsłonecznej podczas jazdy w wyboistym terenie. Można je również łatwo zdjąć bez użycia narzędzi.

 

 

System wentylacji Wind Tunnel

Kaski Giro zostały opracowane z wykorzystaniem zastrzeżonego systemu wentylacji Wind Tunnel. Ta rozbudowana konstrukcja łączy aktywne otwory wentylacyjne w powłoce kasku z kanałami w jego wnętrzu, które zasysają chłodne powietrze, a jednocześnie wymuszają wypychanie ciepłego powietrza. Jest to najbardziej wydajny system chłodzenia.

 

 

Roll Cage

Wzmocnienie Roll Cage to lekka i wytrzymała formowana siatka wzmacniająca, schowana wewnątrz piankowej wyściółki EPS. Wzmocnienie sprawia, że struktura kasku lepiej wytrzymuje uderzenie, a także zapewnia dodatkowy poziom wytrzymałości i spójności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl