Technologie Giro

Technologie stosowane w kaskach Giro

 


System dopasowania Roc Loc 5

Branżowy standard komfortu, stabilności, zdolności regulacji oraz oszczędności wagi. Oprócz zapewnienia lepszego dopasowania i większego komfortu noszenia kasku, system Roc Loc 5 pozwala łatwo dostroić napięcie dopasowania i nachylenia kasku jedną ręką w ciągu kilku sekund.

 


System dopasowania Acu Dial

Oryginalny system Acu Dial łączy w sobie łatwość regulacji napięcia dopasowania jedną ręką z pełną 360° obejmą, co zapewnia szybkie, stabilne dopasowanie w linii kasków Universal Fit (rozmiar uniwersalny).

 


System dopasowania Au Dial 2

System Acu Dial 2 łączy wygodę regulacji napięcia dopasowania za pomocą jednej ręki z funkcją pionowej regulacji położenia. Pasek mocowania posiada wiele punktów zaczepienia, co pozwala na szerszy i bardziej dokładny zakres regulacji paska w celu zapewnienia maksymalnego komfortu.

 


Wyściółka X-Static

Wyściółka X-Static zawiera włókna pokryte warstwą czystego srebra, które jest na stałe połączone z powierzchnią włókien tekstylnych. Srebro wykazuje 100% naturalne antybakteryjne działanie, które pomaga zmniejszyć wydzielanie zapachu i reguluje ciepłotę, dzięki czemu kask pozostaje świeży i wygodny.

 


Konstrukcja In-Mold

Konstrukcja In-Mold to połączenie lekkiej, ale za razem trwałej zewnętrznej powłoki z pianką EPS absorbującą siłę uderzenia, co zwiększa wytrzymałość obu części kasku. Proces fuzji wzmacnia obszar wokół otworów wentylacyjnych i żeber, tworząc jednocześnie szkielet zewnętrzny, dzięki któremu kaski mogą być lżejsze, bardziej wytrzymałe i lepiej wentylowane niż kaski, w których powłoki są mocowane do wyściółki.

 


Osłona przeciwsłoneczna P.O.V.

Osłony przeciwsłoneczne są przymocowane za pomocą opatentowanego wbudowanego mechanizmu łączącego, który umożliwia 15-stopniową regulację w osi pionowej podczas jazdy i bez użycia narzędzi, jednocześnie zapobiegając drganiom lub poluzowaniu się osłony przeciwsłonecznej podczas jazdy w wyboistym terenie. Można je również łatwo zdjąć bez użycia narzędzi.

 


System wentylacji Wind Tunnel

Kaski Giro zostały opracowane z wykorzystaniem zastrzeżonego systemu wentylacji Wind Tunnel. Ta rozbudowana konstrukcja łączy aktywne otwory wentylacyjne w powłoce kasku z kanałami w jego wnętrzu, które zasysają chłodne powietrze, a jednocześnie wymuszają wypychanie ciepłego powietrza. Jest to najbardziej wydajny system chłodzenia.

 


Roll Cage

Wzmocnienie Roll Cage to lekka i wytrzymała formowana siatka wzmacniająca, schowana wewnątrz piankowej wyściółki EPS. Wzmocnienie sprawia, że struktura kasku lepiej wytrzymuje uderzenie, a także zapewnia dodatkowy poziom wytrzymałości i spójności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl