Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Pedały rowerowe MTB

Profesjonalna jazda w wymagającym terenie wymaga mnóstwa czasu w poszukiwaniu odpowiednich produktów, które wpływają na jakość jazdy. Są to zarówno specjalistyczne ubrania czy kaski, ale również właściwe pedały rowerowe, które zapewniają dobrą przyczepność stopy do układu napędowego i zwiększają znacząco osiągi osoby jeżdżącej rowerem. Podaruj sobie wzorowej jakości pedały rowerowe MTB, które zmienią Twój pogląd na jazdę rowerem w ciężkim terenie oraz niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W jeździe terenowej najważniejsze są specjalne pedały rowerowe MTB

Zasada działania pedałów MTB zatrzaskowych nie jest wcale taka skomplikowana, jak może wskazywać na to ich konstrukcja.  But z blokiem montowany jest na pedale. Mechanizm blokujący przesuwa się do tyłu i blok zostaje wpięty w swojej pozycji. Pozostawia jednak stopom trochę tak zwanego “luzu roboczego" w poziomie. Im większy stopień takiego luzu, tym na początek wygodniej. Wypięcie następuje natomiast poprzez przekręcenie pięty na zewnątrz, co powoduje zwolnienie zatrzasku. Solidne wpięcie stopy w pedał pozwala na przeniesienie całej użytej siły na napęd roweru. To także pozwala przez cały czas na uzyskiwanie prawidłowej pozycji stopy podczas długiej jazdy, na przykład w terenie, gdzie stopy szczególnie mogą się z pedałów ześlizgiwać. Ustawienie stopy ma dalej niebagatelny wpływ na zdrowie kolan, które mogą być przeciążane podczas jazdy rowerem, ze względu na złą pozycję stóp. Do takich zatrzaskiwanych platform należy wyposażyć się w odpowiednio kompatybilne buty.

W jeździe poza utwardzonymi drogami, to znaczy poza szosą, najważniejsza jest bowiem wytrzymałość oraz przyczepność stopy do pedałów, zapewniana poprzez specjalistyczne pedały rowerowe mtb. Przykładowo znana przez profesjonalnych rowerzystów terenowych i nie tylko marka Shimano zasłynęła z niesamowicie wysokiej jakości serii MTB, która posiada najlepszej, światowej jakości, rozwiązania sprawdzające się w najcięższym terenie!

Pedały rowerowe MTB oraz ich cechy praktyczne

Modele, które mają za zadanie zwiększyć zasięg rowerzysty przy mniejszym zmęczeniu, muszą posiadać pewne wspólne cechy. Pierwszą z nich jest lekkość konstrukcji. Gwarantuje ona przede wszystkim zmniejszenie masy całkowitej sprzętu, co bezpośrednio wpływa na prowadzenie i jakość jazdy. Mniejsza masa własna roweru skutkuje przecież proporcjonalnie mniejszym zmęczeniem i lekkością przy braniu zakrętów.

Drugą istotną kwestią jest niezwykła wytrzymałość. Rowery, uczestniczące w jeździe poza utwardzonym podłożem, bardzo często dotykają wszelkiego rodzaju wywrotki, otarcia czy obicia, które nie powinny w żaden sposób wpływać na pedały rowerowe MTB. W końcu zostały one do tego celu stworzone!

Inną sprawą jest właściwe trzymanie buta podczas jazdy po przeszkodach. Tu pedały MTB cechują się bardzo stabilnym zatrzaskiem, który zapewnia odpowiednie trzymanie stopy i dobre “czucie” roweru. Zapewnia to zdecydowanie lepszą kontrolę nad naszym ulubionym jednośladem, a także wysoki poziom zabezpieczenia przed ewentualnymi uderzeniami.

Rowerowy pedał MTB w Virtualbike.pl!

Selekcjonujemy nasz asortyment w celu posiadania jedynie najlepszych jakościowo modeli potrzebnych do Twojego roweru, które spełnią Twoje oczekiwania zarówno w kwestii jakości jak i ceny, którą zawsze ustalamy na bardzo dobrym poziomie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerem są najważniejsze, skorzystaj więc z najlepszego rozwiązania i kup pedały rowerowe MTB już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl