Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pedały rowerowe

Zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem jest fundamentalną zasadą wszystkich profesjonalnych rowerzystów. Na bezpieczeństwo niewątpliwie wpływa właściwy dobór pedałów do rodzaju jazdy. Inne pedały sprawdzą się podczas jazdy na szosie czy torze, a inne zapewnią nam bezpieczeństwo podczas jazdy w terenie. Pedały rowerowe również odpowiadają za właściwe przeniesienie mocy generowanej przez kolarza na napęd roweru. Tak jak siodełko czy kierownica, tak i pedały rowerowe łączą rowerzystę z rowerem, wpływając na charakterystykę jazdy oraz jego napędzanie. Nasz sklep internetowy oferuje m.in. modele Shimano.

Pedały rowerowe oraz ich systemy

Pedały do rowerów przez producentów są traktowane jako jedna z najbardziej istotnych części w rowerze. Dzięki zastosowaniu niezwykle wytrzymałych materiałów potrafią sprostać zadaniu pokonywania wielu tysięcy kilometrów w terenie i na szosie, nawet w najcięższych warunkach jak błoto czy deszcz. Od naszego stylu jazdy i przeznaczenia samego roweru zależy dobór odpowiedniego modelu pedałów.

Istnieją dostępne powszechnie na rynku modele tradycyjne, które znane są każdemu rowerzyście, nie zapewniają one jednak wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystana w nich platforma nie zapewnia idealnego trzymania, stopa może się przesuwać a pedałowanie, nie zawsze jest efektywne. Pedały zatrzaskowe swoimi właściwościami zapewniają natomiast stabilne podtrzymanie stopy ze względu na zatrzask, który podtrzymuje ją podczas pracy ciągle na swoim miejscu, nie tylko podczas ruchów przywodzących, ale także podczas tych odwodzących. To najbardziej profesjonalny rodzaj pedałów. Pedały rowerowe uniwersalne z kolei zwykle łączą w sobie cechy pedałów wymienionych powyżej i można je nazwać poprawną hybrydą. Za pomocą platformy mogą być stosowane jako modele uniwersalne, ale znajdujący się na platformie zatrzask, pozwala także na bezpieczne zakleszczenie obuwia.

Dobre pedały do rowerów nie tylko dla profesjonalistów

Właściwie dobrane pedały nie służą jedynie najbardziej zapalonym rowerzystom, gdyż ich wzorową pracę odczują nawet amatorzy. Ze względu na budowę, dobrej jakości pedały do rowerów poprawią efektywność mięśniową, więc mimo użycia tej samej siły przekładają się na dłuższe dystanse czy szybszą jazdę. Oferują także ogromne bezpieczeństwo, gdyż ich budowa wytrzymuje największe obciążenia, którym są poddawane podczas wielogodzinnych podróży.

Pedał do rowerów - dostępne wersje

Pedały rowerowe do jazdy terenowej, przykładowo modele z serii MTB od Shimano, zapewniają rewelacyjne trzymanie stopy w najcięższych warunkach terenowych, więc także i podczas jazdy w górach. Zwiększony kontakt stopy z pedałem zapewnia lepszą przyczepność i “czucie” roweru, a ogromna ilość konfiguracji pozwoli na dopasowanie pedału do stopy każdego rowerzysty oraz zakresu jego ruchu. Modele nadające się natomiast do jazdy szosowej, także tej profesjonalnej, cechują się innymi rozwiązaniami. Seria Shimano ROAD zapewnia optymalny rozkład siły wytwarzanej przez kolarza na platformie pedału. Również bardzo szerokie, stabilne połączenie na linii stopa - pedał, a także najwyższej jakości, płynnie działające wewnętrzne łożyska, minimalizujące opór przy pedałowaniu, jednym słowem, wszystko to, co do poruszania się rowerem na szosie istotne.

Pedały rowerowe – sklep internetowy

W naszym sklepie internetowym virtualbike.pl oferujemy Ci najwyższej jakości, wyselekcjonowane modele pedałów do roweru różnego typu, którymi zwiększysz swoje osiągi oraz poprawisz pozycję na rowerze, co polepszy wydolność mięśniową. Zapewnij sobie komfort jazdy, zagwarantuj bezpieczeństwo i zwiększ swoje limity wraz z produktami Virtualbike.pl w optymalnym stosunku ceny do jakości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl