Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kasety rowerowe szosowe

Firma Shimano przy wykorzystaniu opatentowanych technologii oraz najnowocześniejszych rozwiązań stworzyła unikatowe kasety rowerowe szosowe, aby umożliwić płynną i szybką jazdę po szosach. Dzięki współpracy z profesjonalistami w dziedzinie tworzenia części rowerowych, a także testom z udziałem zawodowych kolarzy, marka Shimano stała się wiodącą firmą na rynku zaawansowanych technologii, jednocześnie zostając liderem.

Właściwości kaset rowerowych szosowych

Kasety różnią się między sobą przede wszystkim ilością zębatek, oraz ilością zębów na poszczególnych koronkach, co bezpośrednio przekłada się na zmianę takich parametrów, jak waga czy zakres przełożeń. Mniej doświadczonym kolarzom, którzy nie zajmują się zawodowo jazdą, zaleca się zakup kasety do roweru szosowego o mniejszej liczbie zębów, ze względu na optymalne wykorzystanie sprzętu oraz znacznie lżejszą wagę. Przekłada się to dodatkowo nie tylko na zmęczenie w czasie jazdy, ale również i na szybkość poruszania się.

Zębatki kaset wykonane są ze stali i aluminium wysokiej jakości, które gwarantują długą żywotność oraz wytrzymałość części,. Dodatkowo, kasety do roweru szosowego wyposażone są w profilowane zębatki zwiększające płynność pracy napędu i wpływające na dynamikę jazdy..

Kaseta do roweru szosowego

Proponowane przez nas kasety rowerowe dostępne są w wielu wariantach dzęki czemu będą pasowały do większości rodzajów rowerów szosowych. Większa część zębatek zintegrowana jest z pająkiem, co zapewnia lepszą sztywność całej konstrukcji. Dodatkowo, niklowana powierzchnia zapewnia lepszą trwałość w czasie użytkowania. Warto dodać, że najmniejsze zębatki są wymienialne, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu całego zestawu.

Kaseta marki Shimano zapewnia płynną pracę przy zmianie przełożeń. Lock ring wykonany jest ze stali o wysokiej odporności na korozję. Koronki wykonane są również z aluminium, a w najwyższym modelu z tytanu. Warto dodać, że kasety szosowe współpracują odpowiednio z łańcuchami dedykowanymi do szosy, czyli np. modelami CN-6701, CN-HG601, CN-HG701.

Kasety rowerowe szosowe – zastosowane technologie

Koronki HyperGlide zaprojektowane zostały według specjalistycznych standardów, które wpływają na charakterystyczne rozmieszczenie rampy zmiany przełożenia oraz profile zębów, zapewniające przy tym lepszą kontrolę łańcucha podczas zmiany przełożenia. Koronki HG umieszczone w kasetach szosowych przeprowadzają łańcuch szybko i bezpośrednio do następnej zębatki bez przeciążenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl