Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kasety rowerowe MTB

Łańcuch oraz kaseta to elementy napędu podlegające najszybszemu zużyciu. Elementy te zużyją się szybciej w przypadku jazdy wyczynowej na twardych przełożeniach, niż gdy jeździmy spokojniej. Różnice mogą być też widoczne w przypadku jazdy w terenie i na szosie, ponieważ błoto, piach i woda stawiają przed napędem bardzo wysokie wymagania oraz niszczą je w szybszym tempie. Kasety rowerowe MTB są zatem bardzo ważne dla funkcjonowania napędu.

Kaseta Shimano CS-HG201 Kaseta Shimano CS-HG201
Cena: 52,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano CS-HG41-7 Kaseta Shimano CS-HG41-7
Producent: Shimano
Cena: 48,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kaseta Shimano CS-HG50-10 Kaseta Shimano CS-HG50-10
Producent: Shimano
Cena: 125,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano Deore CS-HG500 Kaseta Shimano Deore CS-HG500
Producent: Shimano
Cena: 115,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano Deore CS-M6100 Kaseta Shimano Deore CS-M6100
Producent: Shimano
Cena: 322,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kaseta Shimano SLX CS-HG81-10 Kaseta Shimano SLX CS-HG81-10
Producent: Shimano
Cena: 179,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano SLX CS-M7000 Kaseta Shimano SLX CS-M7000
Producent: Shimano
Cena: 272,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano SLX CS-M7100 Kaseta Shimano SLX CS-M7100
Producent: Shimano
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Kaseta Shimano XT CS-M770 Kaseta Shimano XT CS-M770
Producent: Shimano
Cena: 245,00 zł
zobacz więcej

Kaseta MTB

Kaseta rowerowa MTB w zależności od przynależności grupowej mieć będzie 7, 8, 9, 10, 11 lub 12 koronek przedzielonych dystansami lub osadzonych na wspólnym aluminiowym lub kompozytowym korpusie, zwanym „pająkiem”. Dwie, trzy lub nawet cztery najmniejsze koronki będą osadzane bezpośrednio na bębenku. Całość uzupełnia specjalna nakrętka służąca do stabilnego umocowania kasety na bębenku. Kupując nową kasetę, należy przede wszystkim kierować się liczbą koronek (czyli ilością przełożeń), przynależnością do grupy i kompatybilnością z łańcuchem.

Kaseta rowerowa MTB to element układu napędowego zbudowany z kilku lub kilkunastu zębatek. Montowana jest na piaście tylnego koła. Wraz z łańcuchem przenosi on odpowiednio moc generowaną przez kolarza na tylne koło.

Kasety rowerowe Shimano MTB – rodzaje i wielkości

Istnieje wiele typów kaset rowerowych MTB. Podstawowe kryterium podziału stanowi liczba zębatek. Im więcej koronek ma kaseta, tym lepiej, ponieważ pozwala łatwiej dostosować przełożenie do panujących warunków. Najmniejsze koronki mają od 11 do 14 ząbków. W przypadku największych koronek liczba zębów zależy od rodzaju roweru, a w wypadku rowerów MTB, kasety MTB posiadają od 28 do 446. Liczba zębów wpływa na komfort jazdy oraz pozwala na dostosowanie prędkości do terenu, po jakim porusza się kolarz.

Właściwości kaset rowerowych MTB

Wysokiej klasy kasety rowerowe MTB wykonane są z połączenia zaawansowanych materiałów. Zapewniają odpowiednio wysoką wytrzymałość oraz niską masę. Odpowiednio frezowane zębatki zwiększają płynność pracy napędu. Niklowana powierzchnia powoduje zwiększenie trwałości, a wyprofilowane elementy umożliwiają szybszą zmianę przełożeń. W wypadku rowerów MTB ma to ogromne znaczenie, ze względu na płynność i dynamikę jazdy, co przekłada się na jej jakość. Ponadto, kasety MTB posiadają liczne perforacje dla obniżenia wagi osprzętu, co jest ważne dla osób stawiających na najwyższe osiągi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl