Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Koła szosowe

Koła szosowe Shimano to koła zbudowane na aluminiowych lub karbnonowych obręczach, które cieszą się popularnością kolarzy na całym świecie. Marka Shimano produkuje koła od wielu lat, a dzięki bogatemu doświadczeniu mogła wprowadzić wiele udoskonaleń do najnowszych modeli. Modele, które dostępne są w ofercie producenta oparte są na wytrzymałych obręczach, piastach i szprychach najwyższej jakości, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom kolarzy, zarówno amatorów, jak i tych jeżdżących w zawodowym peletonie. Nikogo nie trzeba pewnie przekonywać, jak ważnym elementem samego roweru są właśnie jego koła.

Budowa aluminiowych kół szosowych

Koła szosowe Shimano zbudowano na obręczach aluminiowych o różnej wysokości.. Przednie koła najczęściej zaplatane są w układzie radialnym, natomiast z tyłu można znaleźć szprychy zaplecione na dwa krzyże. Rozwiązania tego typu są klasyczne i sprawdzone. Często stosuje się asymetryczną obręcz, która wpływa na zwiększenie sztywności koła. Szprychy są cieniowane i aerodynamiczne.

Piasty oznaczone są takim samym symbolem, jak koła. Wyposażone zostały w szeroki kołnierz, poprawiający sztywność poprzeczną zestawu kół szosowych. W środku, standardowo w przypadku japońskiego producenta, można znaleźć łożyska kulkowe. Prosta budowa łożysk tego rodzaju z powodzeniem pozwala na domowy serwis w wypadku usterki. Łożyska tego typu nie wymagają również częstego serwisu. Firma Shimano z roku na rok doskonali również szczelność swoich piast, w których stosuje się uszczelnienia labiryntowe.

Koła szosowe – użytkowanie

Wśród gamy kół szosowych marki Shimano znajdziemy zarówno modele treningowe, jak i lekkie, wyczynowe zestawy dedykowane do wyścigów. Aluminiowa konstrukcja jest solidna i sprawdzona, a koła podczas wielu kilometrów nie wymagają ingerencji ze strony użytkownika. Pod względem trwałości oceniane są bardzo wysoko, dzięki czemu są w stanie zachować swoje właściwości nawet w czasie najbardziej ekstremalnej jazdy. Dodatkowo, w wybranych modelach, o stanie obręczy przypomina wskaźnik zużycia powierzchni hamowania.

Koła szosowe cechują się dobrą sztywnością boczną, która na tle aluminiowej konkurencji wypada bardzo dobrze. Koła zawdzięczają parametry tego rodzaju szerokim kołnierzom piast oraz asymetrycznej obręczy. Wszystko to sprawia, że znakomicie przyspieszają, i gładko się toczą, co jest niezwykle ważne w czasie wyścigów. Same piasty bazują na łożyskach kulkowych.

Koła szosowe – dobry stosunek ceny do jakości

Dobrej jakości koła szosowe gwarantują wytrzymałość oraz odpowiednią sztywność. Koła świetnie radzą sobie w czasie dalekich wyjazdów czy wyścigów, a po pokonaniu wielu kilometrów ich właściwości nie zmieniają się. Modele dostępne w naszej ofercie charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości oraz z pewnością zadowolą nawet bardziej ambitnych kolarzy.

Koła szosowe Shimano dedykowane są amatorom długich przejażdżek jak również zapalonym uczestnikom wyścigów. W asortymencie można znaleźć zarówno pojedyncze części, jak i komplety kół szosowych, które pozwolą na przygotowanie roweru do długiej trasy. Ze względu na przeznaczenie każdy z proponowanych modeli wyróżnia się doskonałą konstrukcją oraz starannie przygotowanymi elementami, zapewniającymi użytkownikowi bezpieczną i komfortową jazdę. Do najbardziej istotnych atutów proponowanych modeli kół należy z pewnością zaliczyć aluminiowe piasty, kulkowe łożyska oraz aluminiowe lub karbonowe obręcze. Ponadto, warto zwrócić uwagę na szynkozamykacz, który w przypadku jakiejkolwiek awarii pozwoli na natychmiastową wymianę koła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl