Buty Shimano 2015


W nadchodzącym sezonie 2015 Shimano odświeża buty w swojej kolekcji. Największą nowością są modele z linii Trail / Enduro. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jazda po górskich ścieżkach będzie teraz dużo bardziej komfortowa i bezpieczna.

Na nowy sezon został zupełnie przeprojektowany najbardziej popularny w Polsce model górski czyli SH-M088. Ustępuje on nowemu SH-M089. W nowym bucie zdecydowanie poprawione zostały materiały i sprawia wrażenie wyższego modelu niż dotychczasowy.


SH-M200

Najwyższy model do jazdy ścieżkowej przede wszystkim cechuje się nową podeszwą wykonaną w technologii Torbal (skrót od angielskiego torsional balance). Jak zapewnia Shimano dzięki tej technologii but jest elastyczny bocznie, co zwiększa pewność prowadzenia szczególnie przy dużym wychyleniu roweru podczas jazdy na stojąco. Co ważne elastyczność boczna nie wpływa negatywnie na efektywność pedałowania. Buty, jak na najwyższy model przystało, posiadają system szybkiego zapinania, czyli specjalny ściągacz oraz nisko profilową klamrę, która pozawala idealnie dopasować but do stopy. Mówiąc o dopasowaniu stopy warto wspomnieć, że technologia Torbal to również większa możliwość regulacji ustawienia bloków, tak żeby każdy znalazł właściwą pozycję. Po wewnętrznej stronie buta znajduje się ochraniacz kostki. Podeszwa buta skonstruowana jest z 3 rodzajów mieszanki gumy, dając zarówno przyczepność jak i wytrzymałość na ścieranie w miejscu montażu bloków.  Buty są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych.


SH-M163

Podobnie jak wyższy model buty wykorzystują tą samą technologię Torbal, czyli są elastyczne bocznie, mają większy zakres regulacji bloków i trójskładnikową mieszankę gumy na podeszwie. Podeszwa jest wzmacniana włóknem szklanym. Zamiast ściągacza, w butach M163 zastosowano rzepy umieszczone przeciwlegle co zwiększa precyzję dopasowania buta do stopy. Oczywiście w tym modelu nie zabrakło nisko profilowej klamry jako „głównego” elementu zapinającego. Model występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.


SH-M089

To następca popularnego buta M088. Nowy model nabrał elegancji, otrzymał przeciwległe rzepy dla lepszego dopasowania stopy. Posiada również nisko profilową klamrę. Co ważne również otrzymał nowe podeszwy wykonane w technologii Torbal. Zatem nawet przy tej klasie buta możemy liczyć na lepszą przyczepność, większą regulację ustawienia bloków, oraz lepsze dopasowanie buta podczas jazdy.


Oficjalną prezentację butów Shimano znajdziecie tutaj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl