Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zapięcia do rowerów

Zapięcia do rowerów są przyrządami, które w znacznym stopniu utrudniają złodziejowi ich kradzież. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można zabezpieczenia w formie łańcuchów, linek, a także popularne U-locki. Warto również wiedzieć, że wielu producentów oferuje także zabezpieczenia nie tylko całego roweru, ale i poszczególnych jego elementów. Jeżeli poruszamy się rowerem po dużym mieście i często zdarza nam się zostawiać jednoślad w centrum, wówczas warto pomyśleć o zakupie tego typu akcesoriów. Plaga kradzieży rowerów to problem wielu europejskich miast, dlatego też warto zawczasu zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Zapięcia do rowerów – zapięcia składane oraz łańcuch z zamkiem

Jednym z popularniejszych zapięć rowerowych są linki. Sprawdzą się one przede wszystkim w miejscach o niskim ryzyku kradzieży, ponieważ część z nich bywa zawodna. Linką można przypiąć siodełko lub też użyć ją w formie dodatkowego zabezpieczenia koła. Ich niewątpliwym atutem jest niska waga, duża elastyczność, wygoda użytkowania oraz niska cena. Omawiając zapięcia rowerowe, nie sposób nie wspomnieć także o U-lockach. Jest to zapięcie w kształcie szekli, które cechuje się wysoką skutecznością. O jego sile stanowi pręt wykonany najczęściej ze stali hartowanej. Materiał ten jest twardy na zewnątrz, dzięki czemu naruszenie prętu oraz jego przecięcie jest bardzo trudne. Środkowa część jest nieco bardziej elastyczna, dzięki czemu U-lock odporny jest na kruszenie. Odnajdzie się on w miejscach o wysokim ryzyku kradzieży. Mimo tego, że jest on nieco mniej wygodny w przypinaniu, to gwarantuje dużo wyższy poziom bezpieczeństwa.

Zapięcia do rowerów składane zbudowane zostały z paneli wykonanych z hartowanej stali, które połączone zostały nitami. Ramiona zapięcia są bardzo mocne, co jest ich dużym atutem. Zaletą tego rozwiązania jest również duża kompaktowość – zapięcie to jest składane i nieco lżejsze w porównaniu z U-lockiem. W zestawie bardzo często dołączany jest elastyczny pokrowiec, który można przymocować bezpośrednio do ramy. Co równie istotne, złożone zapięcie jest na tyle niewielkich rozmiarów, że jego montaż na rowerze nie powinien sprawiać problemów. Jest to rozwiązanie pośrednie między łańcuchami, czy wyżej już wspomnianymi U-lockami.

Zapięcia rowerowe – co jeszcze warto wiedzieć?

Mówiąc o zapięciach rowerowych warto wspomnieć również o łańcuchach z zamkiem, które charakteryzują się skuteczną ochroną. Wszystkie przęsła łańcucha są bardzo twarde, a co za tym idzie – trudne do przecięcia. Co więcej, łańcuch rowerowy trudniej przeciąć także ze względu na ruchomość elementów, z których jest zbudowany. Ze względu na dość dużą jego wagę, dobrym pomysłem może okazać się zostawianie łańcucha w miejscu, w którym najczęściej przypinamy nasz rower.

Obecnie, na rynku nabyć można wiele rodzajów zapięć, dzięki czemu każda osoba powinna znaleźć coś dla siebie. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że wartość zabezpieczenia roweru powinna oscylować w granicy około 10% jego wartości. Dobre zapięcie rowerowe kupuje się tylko raz, dlatego też nie warto na nich oszczędzać, ponieważ stanowią one jedyną ochronę przed kradzieżą.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl