Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Błotniki rowerowe

Część osób uważa, że błotniki rowerowe to dodatek, który jest całkiem zbędny, jednak prawda jest taka, że są one nieocenione podczas jazdy w deszczu i po mokrej nawierzchni. Wiele modeli rowerów, szczególnie górskich oraz krosowych, nie posiada w standardzie wyposażenia tego typu elementów, dlatego też istnieje konieczność nabycia ich na własną rękę. W sporcie liczy się przede wszystkim wynik, a jego wrogiem może być większa masa roweru, jednak należy wziąć pod uwagę, że znaczna część użytkowników stawia na rekreację, nie zaś na jazdę wyczynową. Dlatego gdy za oknem pada deszcz, lub na drogach znajduje się pośniegowa breja, warto nabyć błotniki, które w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy warunków jazdy.

Jakie są zalety błotników rowerowych?

Istnieje wiele powodów, dla których warto nabyć błotniki na rower. Przede wszystkim zwiększają one komfort jazdy – nie tylko indywidualnej, ale i grupowej. W ten sposób unikamy ochlapania błotem lub też brudną wodą współtowarzyszy, którzy znajdują się obok nas. Co równie istotne, dzięki odpowiednio dobranym oraz właściwie zamontowanym błotnikom możemy zaoszczędzić pieniądze, ponieważ osadzający się brud może przyczyniać się do konieczności częstszej wymiany oraz konserwacji części.

 

Błotniki na rower – jakie wybrać?

Obecnie, na rynku znaleźć można szeroki wybór błotników do rowerów. Do najpopularniejszych zaliczyć można te wykonane z plastiku i metalu. Niewątpliwą zaletą modeli plastikowych jest fakt, iż w trakcie jazdy po nierównym terenie, kamienie nie będą klinować się między błotnikiem a kołem. Błotniki należy dobierać przede wszystkim pod kątem rozmiaru i położenia kół. Najbardziej standardowe to 26 oraz 28’’. Wersje przednie zazwyczaj montowane są tuż pod koroną widelca, co jest możliwe dzięki elementowi rozporowemu. Istotne jest, by móc w łatwy sposób odczepić błotnik, ponieważ umożliwia to bezproblemowe umycie po każdej trudniejszej przejażdżce.

Istnieje także możliwość zakupu błotników do rowerów, które mocowane są do ramy. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które pasować będzie do każdego typu roweru. Błotnik przymocowany jest wówczas przy użyciu gumowych opasek. Z kolei tylne wersje można instalować również do widelca, bagażnika, jak również do wspornika siodełka. Ta ostatnia metoda cechuje się największą wygodą, jednak może być nieco mniej efektywna, ponieważ podobnie, jak ma to miejsce w przypadku błotników przednich, skuteczność zależy przede wszystkim od odległości od koła. 

Błotniki do rowerów – sposób montażu

Decydując się na zakup błotników na rower warto wiedzieć, że nie jest to dodatek uniwersalny, co oznacza że zanim podejmiemy decyzję o zakupie wybranego modelu, warto dokładnie sprawdzić, jaki model możemy zainstalować w rowerze, który posiadamy. W zależności od tego, czy posiada on specjalne otwory montażowe, czy też nie, wyróżnia się 2 metody zakładania błotników. Pierwsza z nich dotyczy rowerów wyposażonych w wywiercone otwory w ramie. To właśnie w nich można montować błotniki przykręcane – zazwyczaj do tylnych widełek, jak również do przedniego widelca. Należy jednak dokładnie sprawdzić, czy prześwit znajdujący się między ramą a oponą jest na tyle duży, by mógł on pomieścić błotnik.

Rowery nieposiadające montażowych otworów nie muszą być pozbawione błotników. Istnieją bowiem rozwiązania, takie jak obejmy plastikowe, na rzepy, czy też gumowe, za pomocą których można zainstalować błotnik na sztycy, przednim widelcu oraz tylnych widełkach. Błotniki zaczepiane są zazwyczaj nieco lżejsze od modeli przykręcanych. Do ich zalet zaliczyć można również możliwość szybkiego montażu i demontażu, który nie wymaga posiadania narzędzi. 

Błotniki na rower od najlepszych producentów

Chcąc sprostać wymaganiom wszystkich Klientów odwiedzających nasz internetowy sklep, stworzyliśmy szeroką ofertę błotników na rower, których producentem jest SKS-Germany. Jest to niemiecka firma zajmująca się produkcją części rowerowych. Jej produkty wyróżniają się najwyższą jakością wykonania oraz trwałością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań – do kontaktu.  

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl