Nowe hamulce Shimano M506


Hamulce dla osób rozpoczynających przygodę z MTB

Od przyszłego sezonu każdy miłośnik MTB, nie tylko wycieniowany zawodnik z ogoloną łydą, ale również początkujący rowerzysta, będzie mógł korzystać z najnowszych technologii Shimano.

Tak jak dzieje się to od lat produkty z niższych grup otrzymują technologie do niedawna zarezerwowane tylko dla XTR’a czy XT.

Nowe klamki BL-M506 będą wyposażone przede wszystkim w technologię Servo Wave, dzięki ktróej moc hamowania zdecydowanie wzrośnie. Co więcej obsługa klamki stanie się lekka i przyjemna, a hamować możemy jednym palcem, dozując precyzyjnie siłę hamowania według naszych potrzeb.  Kolejną nowością jest kompatybilność z manetkami I-spec, dzięki czemu nawet w niższych grupach będzie można uporządkować kokpit i zrezygnować z kolejnej obejmy.

Mechaników oraz osoby lubiące samemu konserwować rower ucieszy fakt, że nowe hamulce będą tak samo jak wyższe modele posiadały system jednokierunkowego odpowietrzania i będzie je można odpowietrzyć przy użyciu lejka.

Do klamek BL-M506 będzie można zamontować zaciski BR-M447, który również posiada system jednokierunkowego odpowietrzania. Zacisk posiada wyłącznie żywiczne klocki.

Tak jak pozostałem hamulce Shimano tak i te będą wykorzystywały do pracy olej mineralny.

Przewagą oleju mineralnego nad płynem hamulcowym DOT jest jego neutralność. Dzięki temu, że nie jest żrący nie niszczy uszczelek ani tworzyw sztucznych co wydłuża żywotność hamulców.  Co więcej olej mineralny jest higroskopijny czyli nie wchłania wody. Uzupełnianie płynu czy też wymiana jest czynnością dość rzadką. Osoby stawiające na ekologię ucieszy fakt, że olej mineralny jest obojętny dla środowiska.

To co jednak należy pamiętać to, że mimo wielu zalet olej mineralny jest bezwzględny dla okładzin hamulcowych. Dlatego przy serwisowaniu hamulców warto wyjąć klocki i zastąpić je specjalną plastikową wkładką. Po zakończeniu czynności serwisowej dobrze przetrzeć wszystkie elementy szmatką nasączoną albo benzyną ekstrakcyjną albo specjalnym preparatem do odtłuszczania tarcz hamulcowych. Dzięki temu pozbędziemy się ewentualnych resztek oleju.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl